DİJİTAL OYUNLAR

Königsber Köprüleri

Königsberg köprüsü problemi, Rusya'nın bir parçası olan, Preger nehri üzerindeki Königsberg şehrinin yedi köprüsünün tamamının tek bir yolculukta geçilebilmesidir.

Oyna

Elini Kaldırmadan Çiz

Çizge teorisi çizgilerle birbirine bağlanan nokta ağlarıyla ilgili bir matematik dalıdır. Buna uygun olarak oyunda her çizgiden bir kere çizerek şekli tamamlaya çalışın.

Oyna

Hanoi Kulesi

Lucas tarafından icat edilmiş bir bulmacadır. Bu bulmacadaki amaç, sol tarafta üst üste duran diskleri, her seferinde bir disk hareket ettirmek kaydıyla, sağ tarafa taşımaktır.

Oyna

Asal Sayı

Asal sayılar, sadece kendisi ve 1 sayısına bölünebilen 1'den büyük pozitif tam sayılardır. Bu oyunla asal sayıların özelliklerini eğlenceli bir şekilde pekiştirebilirsiniz.

Oyna

Sihirli Kareler

Sihirli kareler oyunu, kare içinde verilen sayıların satır, sütun ve köşegenler üzerinde bulunan sayıların toplamının birbirine eşit olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Oyna

Tangram

Tangram, taş, kemik, plastik veya tahtadan yapılmış olan geometrik biçimlerdeki parçaları bir araya getirmeye dayalı yaratıcı ve düşündürücü bir zeka oyunudur.

Oyna